Encyclopedia رازگاه

 رازگاه یک سایت غیر انتفاعی بوده و به هیچ گروه و سازمانی وابستگی ندارد. هدف ما ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی از کتاب مقدس برای استفاده تمامی کاربران فارسی زبان در سراسر دنیا می‌باشد. باشد که این خدمتی کوچک در راستای گسترش مسیحیت در کشورهای فارسی زبان قرار گیرد.
  برنامه نویسی این سایت از اوایل سال ۲۰۰۶ میلادی شروع و طی مدت ده ماه به طول انجامید. و تا پایان سال ۲۰۰۷ نوشتن و وارد کردن اطلاعات قسمت اول این سایت که شامل لغت یاب و آیه یاب بود به پایان رسید. پس از آن نسبت به ایجاد یک فضای اطلاعاتی در سایت اقدام شد که تا کنون نیز ادامه داشته و هر روزه نسبت به وارد نمودن اطلاعات جدید اقدام می‌شود.

ایمان ما

  یک خدای ابدی وجود دارد که در سه شخصیت متمایز و مساوی پدر، پسر و روح‌القدس موجودیت یافته است.
خداوند عیسی مسیح کاملا خداوند و کاملا انسان است. او بوسیله روح‌القدس حمل گرفت، و از باکره متولد و بدون گناه و در اطاعت از پدر زندگی کرد. او با اقتدار تعلیم داد و تمامی سخنان او حقیقت محض است. او بجای گناهکاران بر بالای صلیب مُرد و برای گناهان آنها، متحمل مجازات خداوند گردید و آنها را با خون خود فدیه داد. او از مردگان قیام کرد و در بدن رستاخیز کرده خود به آسمان صعود کرد.
روح‌القدس از آسمان برای جلال مسیح فرستاده شد تا شامل حال کار نجات مسیح باشد. او ما را از زندگی روحانی بهره‌مند، و درک حقیقی کتاب مقدس را عطا می‌کند. او در دورن تمامی ایمانداران ساکن شده و اطمینان بخش نجات خواهد بود، و فرایند شباهت ما به عیسی مسیح را نیز افزایش خواهد داد. او بنا کننده کلیسا و قوت دهنده به اعضای آن برای پرستش، خدمت، و ماموریت است.
خداوند خود را در کتاب مقدس که شامل عهد قدیم و جدید می‌باشد مکشوف کرده است. هر کلمه آن بواسطه الهام نویسندگان از طرف خداوند به نگارش درآمده است، از اینرو کتاب مقدس در کل مجموعه‌ای از کلام خود خداوند است، که عاری از هر اشتباه بوده و در اصول و حقیقت کاملا موثق و قابل اطمینان است. کتاب مقدس به تنهایی با اقتدار نهایی سخن می‌گوید و همواره از کفایت لازم برای تمامی موارد ایمانی و عملی برخوردار است.

درباره ما . . .

About Iran

  در سال ۲۰۰۵ نیاز به ارائه یک سایت فارسی جهت جستجوی آیات و اطلاعات موجود در کتاب مقدس جهت استفاده فارسی زبانان کاملا مشهود بود. عدم چنین پایگاهی به زبان فارسی سبب شده بود تا فارسی زبانان به ناچار از سایتهای انگلیسی و غیره استفاده کنند. از اینرو بررسی برای ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی بر اساس کتاب مقدس و منابع موجود و کاملا به زبان فارسی در دستور کار قرار گرفت تا سبب تسریع دسترسی کاربران به مطالب کتاب مقدس گردد.
من هرگز بدون کمک و قوت خداوند، قادر به انجام این کار نبودم و به حق این سایت متعلق به خداوند ما، عیسای مسیح است. با تشکر از تمام دوستان و عزیزانی که در این امر مرا تشویق و متحمل من بوده‌اند.

تارنمای رازگاه . . .

Bible Search

  در جستجوگر رازگاه از سه ترجمه متفاوت کتاب مقدس که شامل ترجمه قدیم، ترجمه تفسیری، و ترجمه شریف و همچنین کتاب تفسیر کاربردی عهد قدیم و عهد جدید و تفسیر کتاب مقدس برای ایمانداران به نگارش ویلیام مک دونالد استفاده شده است. همچنین برای آگاهی بیشتر کاربران از ترجمه‌های یونانی و عبری و انگلیسی نیز استفاده شده است. ما سعی کردیم محیطی را برای خادمین و دانشجویان و سایر کاربران فراهم کنیم تا بتوانند سریعتر به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. در این راستا آموزه‌های الهیاتی و آیینهای کلیسایی نیز در دسترس کاربران قرار خواهد داشت. در واقع رازگاه یک مرکز اطلاعاتی از کتاب مقدس به زبان فارسی است که بطور رایگان در دسترس عموم قرار دارد.