تفسیر کاربردی

کتاب مقدس

بزرگ متوسط کوچک انجیل فارسی مقایسه انجیل Border قبلبعد

« لطفا عنوان و فصل مورد نظر خود را انتخاب کنید! »

تفسیر کاربردی عهد جدید

  این کتاب بصورتی بسیار ساده و قابل فهم، مطالب عهد جدید را به شکلی عملی تفسیر و تشریح می‌کند.
با تشکر از کشیش فریبرز خندانی که اجازه استفاده از این کتاب را به این سایت دادند و با تشکر از خواهر نگین از کانون مسیحیان جنوب ایران که ما را در این صفحه یاری کردند. هر گونه تکثیر از این کتاب نیاز به اجازه نویسنده یا ناشر کتاب دارد.
شما در این قسمت می‌توانید عنوان کتاب و فصل مورد نظر خود را انتخاب کنید. چنانچه برای بررسی بیشتر مایل هستید که تفسیر آیات همراه با اصل آیات باشد، می‌توانید با کلیک بر روی نماد کتاب مقدس در بالای صفحه به ترجمه‌های مختلف کتاب مقدس در همان فصل نیز دسترسی داشته باشید.

ترجمه قدیم

یادمان آرمان رشدی

  آرمان رشدی یکی از معلمان کتاب مقدس و نویسنده و مترجم کتاب‌های با ارزش ادبیات مسیحی فارسی بود. او در سال ۱۳۳۲ شمسی (۱۹۵۴ میلادی) چشم به جهان گشود، از کودکی علاقهٔ بسیار زیادی به خدا و امور الهی داشت. در ۸ سالگی در اثر دیدن فیلم بن‌هور و نیز تحت تأثیر گفته‌های پدر خود، به مسیح علاقمند و در ۱۵ سالگی شروع به شرکت در جلسات کلیسای جماعت ربانی کرد و یک سال بعد نیز تعمید گرفت.
در ۱۹ سالگی مشغول به خدمت در کانون شادی شد و به علت علاقه، حدود بیست سال به خدمت خود در این راستا ادامه داد. در عین حال، در کلیسا به موعظه و آموزش کتاب ‌مقدس نیز می‌پرداخت. وی در سال ۱۳۷۲ شمسی (۱۹۹۴ میلادی) برای تدریس در آموزشگاه کتاب مقدس ایلام به انگلستان مهاجرت کرد. پس از پنج سال، زندگی خود را به طور تمام وقت وقف ترجمهٔ کتاب‌های مسیحی نمود که تا آخرین روز حیات خود نیز به این خدمت ادامه داد.
وی در ایران، موفق به اخذ مدرک کارشناسی در ادبیات فرانسه و مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت دولتی شد، اما به خاطر علاقه به الهیات مسیحی، همواره به مطالعهٔ کتاب‌های مربوطه ادامه داده و به تحصیل الهیات پرداخت.
گزیده‌ای از مجموعه آثار: «کتاب الف»، «تفسیر کتاب مقدس»،«شواهد مسیحیت و رای دادگاه»،‌«علم تفسیر در مذهب پروتستان»، «سرگذشت مسیحیت در طول تاریخ»، «معرفی آموزه‌های مسیحی»، «مسیحیت و کلیساهای آن»، «سرگذشت مسیحیت در ایران زمین»، «کندو کاوی در مسیحیت».

وی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۵ اکتبر ۲۰۲۰ دیده از این جهان فرو بست؛ یادشان همواره گرامی.
یاد و نام ایشان، تا ابد در آسمان باقی و پایدار است.

تفسیر کاربردی عهد قدیم

 کتاب تفسیر کاربردی عهد قدیم توسط داود کاظمیان ترجمه گردیده و تمامی حقوق قانونی این اثر متعلق به سازمان David C. Cook است. چنانچه مایل به تکثیر این اثر هستید لطفا با سازمان David C. Cook یا رازگاه تماس بگیرید. هر گونه تکثیر و کپی از این کتاب و مطالب این صفحه نیاز به کسب اجازه از ناشر کتاب دارد.

Copyright © 2007 Thomas Hale (Commentary and three General Articles: The Period Between the Testaments; Why Study the Old Testament?; and The Story of the Bible); Copyright © 2007 Stephen Thorson (All other General Articles)
David C Cook, 4050 Lee Vance View, Colorado Springs, CO 80918 U.S.A.

gide